Często pomijane:

Uwaga osoby noszące aparaty ortodontyczne: Dobór właściwej pasty do zębów jest szczególnie istotny!


Uwaga osoby noszące aparaty ortodontyczne: Chodzi tu (również) o właściwą pastę do zębów!
Osoby noszące stały aparat ortodontyczny zazwyczaj otrzymują wiele cennych wskazówek dotyczących czyszczenia i pielęgnacji jamy ustnej. W przypadku stałych aparatów ortodontycznych szczególnie utrudnione jest prawidłowe czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Odpowiednia pasta do zębów używana kilka razy dziennie ułatwia pielęgnację i wspiera higienę jamy ustnej. Tylko dzięki niej można uniknąć próchnicy lub demineralizacji. Ważne jest, aby skutecznie czyściła, nie naruszając szkliwa. Dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie zębów bez płytki nazębnej, szczególnie na krawędziach klamer i pod łukiem aparatu. Dlatego program Pearls & Dents został opracowany przez ortodontów specjalnie z myślą o czyszczeniu stałych aparatów ortodontycznych. Pearl & Dents minimalizuje ryzyko powstawania białych plam, demineralizacji i próchnicy.

Próchnica nie jest powodowana przez klamry aparatów ortodontycznych ani łuki. Wynika ona raczej z faktu, że płytka nazębna przylegająca do ich brzegów lub pod łukami jest trudna do usunięcia. Stosowanie stałych aparatów ortodontycznych powoduje również powstawanie nierówności, wgłębień i krawędzi na zębach, z których znacznie trudniej jest ją usunąć. To właśnie w tych obszarach osiedlają się bakterie powodujące próchnicę. Jeśli zrozumiesz te zależności, będziesz mógł lepiej dbać o swoją codzienną higienę jamy ustnej. W najlepszym przypadku próchnica lub białe plamki w ogóle nie wystąpią.


Ważne dla osób noszących aparaty ortodontyczne:

 • Sumienna, regularna higiena jamy ustnej w domu jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających zdrowe zęby.
 • Przy czyszczeniu zębów może pomóc elektryczna szczoteczka do zębów z głowicą przystosowaną do aparatów ortodontycznych.
 • Regularne, profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym (dwa razy w roku).
Optymalna pasta do zębów dla osób noszących aparaty ortodontyczne:

Pearls & Dents posiada system naturalnych perełek pielęgnacyjnych, które wprawione w ruch obrotowy przez szczoteczkę docierają do trudno dostępnych powierzchni zębów, za aparatem ortodontycznym, na krawędziach klamer i w przestrzeniach międzyzębowych. W ten sposób perełki usuwają płytkę nazębną bez uszkadzania szkliwa.

 • ... bardzo dobrze czyści
 • ... jest ultra delikatna
 • ... zawiera fluorki o dobrej biodostępności
 • ... zawiera naturalne składniki, takie jak wyciąg z kwiatów rumianku, prowitaminę B5 i inne olejki eteryczne (mentol, eukaliptol itp.) o możliwie najlepszym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym
 • ... zawiera bisabolol, który łagodzi stan zapalny i przyspiesza gojenie
 • ... zawiera ksylitol, który hamuje tworzenie się nowej płytki nazębnej
 • ... zawiera perełki czyszczące, które usuwają płytkę nazębną nawet z trudno dostępnych miejsc


Zasada działania jest oparta na sztuczce jubilerskiej.

Badania wykazują, że dodatek perełek czyszczących jest bardzo korzystny dla zębów: dzięki opatentowanemu systemowi perełek, Pearls & Dents umożliwia wysoce skuteczne czyszczenie zębów, jest ultra delikatna dla szkliwa zębów i zapewnia optymalną ochronę przed próchnicą i zapaleniem dziąseł. Małe, miękkie, w 100% biodegradowalne perełki po prostu usuwają płytkę nazębną - skutecznie, ale bardzo delikatnie. Efekt rolowania pozwala również na czyszczenie miejsc na zębach i w aparatach ortodontycznych, do których szczoteczka nie może dotrzeć przy użyciu zwykłej pasty do zębów.


Demineralizacja i białe plamki

Demineralizacja oznacza odwapnienie szkliwa zęba. Do odwapnienia dochodzi, gdy po jedzeniu, w wyniku rozkładu cukru, w jamie ustnej powstają kwasy. Jest to proces naturalny, ale szkodliwy dla zębów. Dzieje się tak, ponieważ procesy demineralizacji, czyli zubożenia szkliwa w minerały, takie jak wapń i fosfor, powodują, że szkliwo staje się porowate. Prowadzi to do uszkodzenia zęba i sprawia, że jest on bardziej podatny na próchnicę. Minerały obecne w ślinie hamują demineralizację i wyrównują odwapnienie, proces ten nazywamy remineralizacją. Ponadto remineralizację można wspomagać poprzez regularne stosowanie produktów do higieny jamy ustnej zawierających fluor. (Źródło: https://www.360gradzahn.de/lexikon/demineralisation/)

Białe plamki (małe, przypominające kredę plamki demineralizacji) w dłuższym okresie czasu mogą przekształcić się w regularną początkową próchnicę powierzchowną, próchnicę międzyzębową, przy czym mogą wystąpić wszystkie etapy niszczenia zęba. W takim przypadku najlepiej chronione są miejsca, w których klamry zostały założone techniką wytrawiania kwasem lub pasma zamocowane za pomocą cementu zawierającego fluor. Pojawiające się białe plamki mogą następnie przekształcić się w większe strefy demineralizacji, co może ostatecznie doprowadzić nawet do pewnego rodzaju "efektu okna" po zdjęciu klamer. W miejscach, w których zamocowane były klamry ząb jest całkowicie nienaruszony, a wokół niego występuje demineralizacja, której kształt przypomina okno.


do strony głównej: www.pearls-dents.pl


Gdzie kupić Pearls & Dents:

 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents
 • Gdzie kupić Pearls & Dents


Przedstawiciel producenta:
TOMY SHOW
Czajkowskiego 15
43-300 Bielsko-Biała
ajona@ajona.pl
biuro@ajona.pl
Tel.: +48 608 630 685
Tel.: +48 797 579 683
Tel.: +48 338 213 025

Pearls & Dents

Kontakt do Pearls & Dents Polska

Specjalizujemy się w produkcji past do zębów najwyższej jakości, które spełniają wymagania medyczne i naukowe. Wszystkie nasze produkty: Pearls & Dents, Ajona i Aminomed produkowane są w Leinfelden-Echterdingen koło Stuttgartu.